O przedszkolu

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.”

Jan Paweł II


Od Dyrektora:

„Nasze przedszkole rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 1978 roku. Od samego początku było to miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzinom.  Rodzice i nauczycielki stworzyli ciepłą, rodzinną atmosferę, która zaowocowała życzliwą współpracą i nie wygasła do dnia dzisiejszego.
Od lat zapewniamy bezpieczny, wszechstronny rozwój naszych wychowanków. Kontynuujemy  tradycję otwartości na potrzeby przedszkolaków, wspieramy ich oraz przygotowujemy do przeżywania sukcesów i porażek. Zależy nam, na tym, żeby nasze maluchy czuły się  tutaj bezpiecznie i komfortowo. Stwarzamy warunki do harmonijnego rozwoju, pomagamy zrozumieć świat, uczymy wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Pamiętamy, że czas dzieciństwa, to czas radości i zabawy.”

Małgorzata Anna Kiryluk


Przedszkole Samorządowe nr 48 „Bajkowa Kraina” mieści się przy ul. Pogodnej 8 w Białymstoku. Otoczone jest dużym ogrodem, w którym znajdują się urządzenia przeznaczone do zabawy i wypoczynku. W przedszkolu znajduje się 5 oddziałów, do których uczęszcza po 25 dzieci. Sale są po generalnych remontach. Wyposażone zostały w estetyczne i funkcjonalne meble, spełniające standardy dla małego dziecka.

Wychowaniem dzieci zajmuje się kadra nauczycielska, posiadająca pełne kwalifikacje merytoryczne i pedagogiczne. Nauczycielki stale podnoszą swoje umiejętności na różnych formach doskonalenia zawodowego.

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszym przedszkolu.

Przedszkole Samorządowe nr 48 "Bajkowa Kraina" w Białymstoku
  • ul. Pogodna 8, 15-354 Białystok
  • kom. 505 396 196
  • tel. 085 742-84-81
  • fax 085 742-51-14
  • e-mail: ps48@um.bialystok.pl
  • ps48.edu.bialystok.pl
Powrót na początek strony